Nie było Cię na żywo? Obejrzyj poniżej wszystkie wykłady!
"Wakacje z inwestowaniem" to konferencje edukacyjne z myślą o początkujących inwestorach, którzy chcą stawiać pierwsze kroki na rynkach finansowych, ale wciąż mają obawy i potrzebują merytorycznego wsparcia.
Wiedza
Każdy wywiad to istna piguła wiedzy, dzięki której można postawić pierwsze kroki w inwestowaniu.
Na wykładach skupiamy się na praktycznych rozwiązaniach, które może zastosować każdy inwestor.
Praktyka
Doświadczenie
Prelegentami są doświadczeni eksperci z polskiego rynku kapitałowego.
Rozsądek
Nie promujemy tu ryzykownych rozwiązań, a rozsądne strategie do budowy kapitału.
Obejrzyj 5 wykładów od ekspertów z pierwszej edycji
"Wakacji z inwestowaniem"
Materiały ułożone są w takiej kolejności, w jakiej odbywały się w trakcie trwania konferencji. Możesz oglądać je absolutnie jak chcesz, ale kolejność nie jest przypadkowa, szczególnie dla całkowicie początkujących.
Zrozumieć giełdę – rynki, sesja, zlecenia, indeksy
W tym wykładzie Bogdan Kornacki z GPW tłumaczy jak działają poszczególne instrumenty giełdowe, ekosystem GPW, system zleceń i narzędzia, z których może skorzystać polski inwestor indywidualny.
Dlaczego inwestowanie warto zacząć od ETF?
W tym materiale Tomasz Wróbel z BETA ETF doskonale pokazuje czym są ETF-y, przełomowe instrumenty, które zmieniły świat inwestowania i dają możliwości, jakich nie miały poprzednie pokolenia inwestorów indywidualnych.
Wszystko co musisz wiedzieć o wyborze ETF-ów
Artur Wiśniewski doskonale porusza się w świecie ETF-ów i na przykładzie narzędzia Atlas ETF pokazuje jak inwestor indywidualny może wybrać samodzielnie najlepsze dla siebie instrumenty, zależnie od przyjętej strategii.
Analiza fundamentalna i techniczna: jak je skutecznie łączyć w inwestowaniu?
Radosław Chodkowski to doświadczony inwestor i edukator finansowy, który w materiale omawia jak sprawnie łączyć analizę techniczną i fundamentalną, gdy budujemy samodzielnie portfel inwestycyjny.
Inwestycyjne cele, plany i ryzyka: jak osiągnąć finansowy sukces, jednocześnie dbając o siebie?
Psychologia to najważniejszy czynnik - bez niego narzędzia i instrumenty finansowe nie dadzą rady same pracować - dr hab Katarzyna Sekścińska doskonale omawia zagadnienia, które każdy inwestor powinien dokładnie przerobić, jeszcze zanim weźmie się za swój pierwszy portfel.
Obejrzyj 5 wykładów od ekspertów z drugiej edycji
"Wakacji z inwestowaniem"
Materiały ułożone są w takiej kolejności, w jakiej odbywały się w trakcie trwania konferencji. Możesz oglądać je absolutnie jak chcesz, ale kolejność nie jest przypadkowa, szczególnie dla całkowicie początkujących.
Zrozumieć giełdę – rynki, sesja, zlecenia, indeksy
W tym wykładzie Krzysztof Sosnowski i z GPW tłumaczy jak działają poszczególne instrumenty giełdowe, ekosystem GPW, system zleceń i narzędzia, z których może skorzystać polski inwestor indywidualny.
Dlaczego inwestowanie warto zacząć od ETF?
W tym materiale Mateusz Mucha z BETA ETF tłumaczy jak działają ETF-y, jakie mają funkcje i czemu ich możliwości okazały się tak przełomowe we współczesnej historii inwestowania.
Proste portfele dla każdego
Warren Buffett twierdzi, że większość ludzi powinna inwestować w proste portfele pasywne, korzystając z tanich instrumentów, ETF-ów i obligacji. Spójrzmy zatem na przykłady! Artur Wiśniewski świetnie omawia 3 przykładowe proste portfele, które można zacząć wdrażać dosłownie zaraz po obejrzeniu wykładu.
Jak to kim jesteśmy wpływa na to jak inwestujemy?
To kim jesteśmy determinuje bardzo wiele czynników: jak pracujemy, jak się komunikujemy, jak oszczędzamy i jak inwestujemy - dr hab Katarzyna Sekścińska doskonale omawia zagadnienia, które każdy inwestor powinien dokładnie przerobić, jeszcze zanim weźmie się za swój pierwszy portfel.
Siedem częstych błędów początkującego inwestora
Każdy inwestor popełnia błędy i trzeba to zaakceptować, jeśli zaczynamy pomnażać kapitał na rynku. Jednak ważne, aby z popełnianych błędów sprawnie wyciągać wnioski. W tym wykładzie Tomasz Jaroszek omawia częste błędy, które przytrafiają się na samym początku inwestycyjnej drogi.
Do zobaczenia na kolejnych konferencjach edukacyjnych!
kontakt@edukacjaekonomiczna.org